Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
Három újabb magyar cég csatlakozott az ELITE vállalkozásfejlesztési programhoz
2018. máj. 08.A növényvédő szerekkel foglalkozó Chemark, a mindenmentes tésztákat és olajokat gyártó Agri-Corn, valamint az Első Pesti Malom is megkezdték a Budapesti Értéktőzsde és a Londoni Tőzsdecsoport partnerségében működő ELITE vállalkozásfejlesztési Programot. Így 13-ra bővült a vállalatfinanszírozási ismereteket, cégvezetési módszereket és networking lehetőségeket egyaránt nyújtó képzésben résztvevő magyar középvállalatok száma. A BÉT célja a Programmal a sikeres hazai középvállalkozások szintlépésének elősegítése.
-
Áprilisban is felfelé tört a BUX, pedig a globális geopolitikai kockázatok emelkedtek
2018. máj. 02.Áprilisban a vezető nyugati részvényindexek teljesítményét előbb a szíriai bombázások nyomán mélyülő nemzetközi feszültség, majd az amerikai mennyiségi szűkítéstől (QT) való félelem veszélyeztette. Mégis, a magas volatilitású piacok valamelyest emelkedni tudtak, de legalábbis oldalaztak.
-
Megnyílt a kevésbé fejlett régióban működő tőzsdeérett kkv-k tőzsdei bevezetését finanszírozó pályázat
2018. ápr. 12.A BÉT az NGM-mel kötött támogatási szerződés keretében vissza nem térítendő támogatást nyújt a gyors növekedési potenciállal rendelkező, transzparens tőzsdei működés felé nyitott vállalkozások tőzsdei felkészülésének szakmai támogatására. A vállalatok a program 2. projektelemeként megvalósuló tőzsdei felkészüléshez kapcsolódó költségek finanszírozására már március közepétől pályázhatnak.
-
Márciusban is ingadoztak a nemzetközi indexek, de a magyar blue chipek stabilak maradtak
2018. ápr. 03.Márciusban, előbb lefelé korrigáltak a nemzetközi részvényindexek, majd a hónap végén felpattantak. Szerencsére a megelőző hónap trendje megismétlődött, és a Budapesti Értéktőzsde visszaesése és változékonysága mérsékeltebb maradt, mint például az amerikai, a brit, vagy a japán részvénypiac korrekciója. A március összességében 2,2 százalékos BUX-eséssel végződött. A BÉT azonnali részvénypiaca 244 milliárd forintos forgalommal zárta a márciusi kereskedést, a napi átlagforgalom pedig 12,9 milliárd forint volt.
-
Komoly vágta a Részvényfutamon
2018. márc. 08.Több mint 1500 diák tanult a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és a Pénziránytű Alapítvány közös, középiskolás diákoknak szóló tőzsdejátékával. Az egy hónapig tartó Részvényfutam mérlege alapján a játékosok több mint 20 ezer darab megbízást adtak, összesen 4,4 milliárd forint értékben. A résztvevők kedvence az Opus és az OTP papírja volt, de a vállalkozóbb szelleműek a kisebb kapitalizációjú részvényekben is láttak fantáziát. A tudásalapú játék első helyezettje a Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium diákja. A most megrendezett játék egyik újdonsága az a négy tőzsdei témakörre kidolgozott oktatási háttéranyag, amelyre támaszkodva a pedagógusok számos iskolában tartottak tőzsdei tanórákat. A tőzsdejáték célja a befektetői tudatosság és a tőzsdei ismeretek bővítése volt.
-
Prémium kategóriába lépett a KONZUM
2018. márc. 07.Új kibocsátó került a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájába: a KONZUM Nyrt. részvényei 2018. március 7-én léptek feljebb a Standard körből. A társaság sikeresen teljesítette a tőzsde feltételrendszerét, többek között egy éven át 5 milliárd forint felett tartotta piaci kapitalizációját. A BÉT legnagyobb és a befektetők körében legnépszerűbb kibocsátóit tartalmazó Prémium kategóriában így már 17 vállalat papírjai forognak; az elmúlt egy évben 4 részvénnyel is bővült a lista.
-
A Részvényhuszárok lettek a KEBA verseny befutói
2018. márc. 02.Közel 200 középiskola, több mint 1300 diák, 30 csapat a határon túli régiókból. Ennyien mérették meg magukat a Közép-európai Brókerképző Alapítvány (KEBA) népszerű, „Tőzsdejáték Középiskolásoknak” pénzügyi-értékpapírpiaci versenyén. A 2017. novemberében kezdődött selejtezőn, majd elődöntőn sikeresen túljutva, a nagyszabású döntőn a Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium Részvényhuszárok csapata győzedelmeskedett.
-
Remekül tartotta magát a BÉT a nemzetközi tőzsdei korrekció idején
2018. márc. 01.Februárban, különösen annak első felében intenzív korrekció zajlott le a nemzetközi tőzsdéken. A globális trendtől ugyan a Budapesti Értéktőzsde sem tudott teljesen függetlenedni, ugyanakkor a magyar részvények jóval ütésállóbbnak bizonyultak, mint a legfontosabb külföldi papírok. A februárt még 40 ezer pont felett indító BUX végül 5,2 százalékos eséssel, 38 112 ponton zárta a hónapot. A legnagyobb forgalmú részvények közül az OTP és a Magyar Telekom kisebb, a Richter és a MOL pedig nagyobb mértékben veszített az értékéből. A magyar tőzsde 277,5 milliárd forintos forgalommal zárta a februári kereskedést, a napi átlagforgalom 13,9 milliárd forint volt. 2017 februárjával összevetve mindkét szám meghaladja az akkori értéket (202,1 és 10,1 milliárd Ft). Ami a részvénypiaci forgalmi rangsort illeti, a Concorde-ot a Wood és az Erste követte.
-
EU-s források segítik a kkv-k tőzsdei felkészülését
2018. febr. 09.A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) támogatási szerződést írt alá a Nemzetgazdasági Minisztériummal (NGM) a hazai kis- és középvállalati szektor hatékonyságának növelése érdekében. A magyarországi kkv-k olyan vissza nem térintendő támogatást vehetnek igénybe a BÉT-től, amely a tőkepiaci finanszírozáshoz szükséges tudás megszerzésére, továbbá a tőzsdei megjelenés költségeinek a finanszírozására fordítható. Az új támogatások megjelenése mérföldkő a BÉT azon törekvésében, hogy új szolgáltatásokkal elérhetővé tegye a tőkepiaci megjelenést a dinamikusan fejlődő középvállalatok számára. A lépéssel a Kormányzat nagyban támogatja a hazai tőkepiac fejlődését.
-
Emelkedéssel indult 2018
2018. febr. 01.Csúcsdöntésekkel indult az év a BÉT-en. A BUX újabb szintet ugrott, átlépte ugyanis a 41 000-es záróértéket január 22-én, 23-án pedig történetének legmagasabb záróértékét érte el, ami nagyban köszönhető annak is, hogy aznap az OTP is történelmi csúcsra jutott. Mindezek mellett elindult az árjegyzés 11 kispapírban, amikben négy befektetési szolgáltató támogatja a likviditást. Az OTP mellett jól teljesített a Prémium kategóriában a Pannergy, a Zwack és a Duna House is. Standard kategóriában a Nordtelekom, a Rába, a BIF, a Forrás/T és a 4iG mutatott figyelemreméltó teljesítményt. A magyar tőzsde 247,6 milliárd forintos forgalommal zárta a januári kereskedést, a napi átlagforgalom 11,2 milliárd forint volt. 2017 januárjával összehasonlítva mindkét szám meghaladja az akkori értéket (177,1 és 8 milliárd Ft). Ami a részvénypiaci forgalmi rangsort illeti, a Concorde-ot a Wood és az Erste követte.