UBM Holding Nyrt.
- Cégbemutató
- Kereskedési adatok
- Pénzügyi adatok
- Részvényesek, cégvezetés
- Közzétételek
- Termékjellemzők
| Teljes név | UBM Holding Nyilvánosan Működő Részvénytársaság | ||||||
| Rövid név | UBM Holding Nyrt. | ||||||
| Szektor | Agráripar | ||||||
| Elérhetőség |
2085 Pilisvörösvár, Kisvasút utca 1.
Telefon: +36-26-530-540
Fax: +36-26-530-541
Web: investors.ubm.hu
|
||||||
| Befektetői kapcsolattartó | |||||||
| Könyvvizsgáló | CMT Consulting Korlátolt Felelősségű Társaság (személyében felelős könyvvizsgáló: Freiszberger Zsuzsanna) | ||||||
| Tevékenység | A száz százalékban magyar tulajdonban lévő, tevékenységét 1996-ban kezdő UBM Csoport mára Magyarország egyik legnagyobb takarmányalapanyag-kereskedőjévé, illetve takarmánygyártójává vált. Három fő üzletága a fehérjekereskedelem, a gabonakereskedelem és a takarmány-üzletág, amely területek megközelítőleg egyenlő arányban járulnak hozzá a cégcsoport eredményeihez. Az UBM Csoport célja, hogy Magyarország után a teljes közép-kelet-európai régióban is meghatározó szereplővé váljon a takarmánygyártás- és kereskedelem piacán. Az éves szinten több mint 1 millió tonna árut megmozgató cégcsoport legújabb tagjaként az UBM Holding Nyrt. 2016 decemberében kezdeményezte részvényeinek tőzsdei bevezetését. | ||||||
| Tőzsdére bevezetett értékpapírok |
|
| Alapvető információk | |
|---|---|
| Ticker | UBM |
| ISIN | HU0000207543 |
| Bevezetés időpontja | 2016. dec. 15. |
| Kereskedés pénzneme | HUF |
| Névérték | 5 HUF |
| Bevezetett mennyiség (db) | 23 703 700 |
| Kapitalizáció (m Ft) | 23 704 |
| > Részvényfelosztás (S) / részvényösszevonás (R) | |
|---|---|
| 2023. jún. 07. | S (1 : 20) |
| P/BV | |
|---|---|
| P/BV* | 2,2468 |
* Az adott részvénysorozat kapitalizációja alapján számolva
| Teljesítmény | |
|---|---|
* évesített hozam
Összefoglaló éves adatok
Auditált, Konszolidált, IFRS; Üzleti év: Július 1. - Június 30.| 20251 | 20261 | |
|---|---|---|
| (ezer HUF) | (ezer HUF) | |
| Árbevétel | 239 933 732 | 237 372 766 |
| Üzleti eredmény | 2 810 575 | 2 802 391 |
| Pénzügyi tevékenység nettó eredménye | -2 855 474 | -2 719 133 |
| Adózás előtti eredmény | -44 899 | 83 258 |
| Adózott eredmény | -611 161 | -611 308 |
| Egy (törzs)részvényre jutó osztalék | 0 HUF | HUF |
| Befektetett eszközök | 20 574 989 | 26 436 871 |
| Kötelezettségek összesen | 61 093 636 | 58 494 760 |
| Jegyzett tőke | 118 519 | 118 519 |
| Saját tőke | 9 975 841 | 10 550 273 |
| Eszközök összesen | 71 069 477 | 69 045 033 |
| Alkalmazottak száma (üzleti év végén) | 422 | 554 |
- (1) Auditált, Konszolidált, IFRS; Üzleti év: Július 1. - Június 30.
Fontosabb pénzügyi mutatók
A mutatószámok a társaság által beküldött adatokon nyugszanak| 2025 | 2026 | |
|---|---|---|
| Eladósodottsági ráta | 6,12 | 5,54 |
| Saját tőke arányos hozam | -0,06 | -0,06 |
| Eszközarányos hozam | -0,01 | -0,01 |
Évközi jelentések pénzügyi adatai
Nem auditált, Konszolidált, IFRS; Üzleti év: Július 1. - Június 30.| Eredménykimutatás főbb adatai P&L | 2024. júl. - 2024. dec.1 | 2025. júl. - 2025. dec.1 |
|---|---|---|
| (ezer HUF) | (ezer HUF) | |
| Értékesítés nettó árbevétele | 115 254 003 | 131 647 887 |
| Üzleti eredmény | 444 245 | 2 417 631 |
| Pénzügyi tevékenység nettó eredménye | -1 439 232 | -20 897 |
| Adózás előtti eredmény | -994 987 | 2 396 734 |
| Adózott eredmény | -1 291 004 | 1 711 466 |
| Mérleg főbb adatai | 2024. dec. 31. | 2025. dec. 31. |
|---|---|---|
| (ezer HUF) | (ezer HUF) | |
| Befektetett eszközök | 20 757 288 | 26 797 816 |
| Immateriális javak | 1 100 344 | 863 676 |
| Tárgyi eszközök | 13 035 693 | 19 777 555 |
| Befektetett pénzügyi eszközök | 3 745 576 | 2 329 490 |
| Forgóeszközök | 73 864 052 | 68 666 392 |
| Készletek | 29 700 422 | 23 790 780 |
| Eszközök összesen | 94 621 340 | 95 464 208 |
| Saját tőke | 10 707 896 | 12 518 006 |
| Jegyzett tőke | 118 519 | 118 519 |
| Hosszú lejáratú kötelezettségek | 7 210 811 | 11 217 578 |
| Rövid lejáratú kötelezettségek | 76 702 633 | 71 728 624 |
| Források összesen | 94 621 340 | 95 464 208 |
- (1) Nem auditált, Konszolidált, IFRS; Üzleti év: Július 1. - Június 30.
| Részvénytulajdonosok 5%-ot meghaladó tulajdoni hányaddal a bevezetett sorozatra vonatkozóan | ||
|---|---|---|
| Név | Tulajdoni hányad (%) | Részvény darabszám |
| MFB Vállalati Beruházási és Tranzakciós Magántőkealap | 15,41 | 3 652 251 |
| Botos Andor Ágoston | 13,27 | 3 146 146 |
| Varga Ákos | 12,44 | 2 949 656 |
| Varga Imre | 11,57 | 2 741 479 |
| Varga Gábor | 8,64 | 2 048 268 |
| Bustyaházai László | 8,63 | 2 046 708 |
| Horváth Péter | 8,58 | 2 034 874 |
| Saját részvény | 7,38 | 1 749 287 |
| Közkézhányad: 14,08% | Utolsó frissítés dátuma: 2026. aug. 31. | |
| Megjegyzés: A közkézhányad meghatározásánál nem vettük figyelembe az olyan tulajdonosokat, akiknek a teljes értékpapír-állomány több, mint 5%-a a tulajdonában van, valamint a letétkezelők birtokában lévő értékpapír-állomány azon részét, amelyről a letétkezelő rendelkezésre álló igazolása alapján megállapítható, hogy az adott értékpapír sorozatba tartozó teljes értékpapír állomány több, mint 5%-át kitevő értékpapír mennyiség van az adott személy tulajdonában. A közkézhányad megjelenítése a kibocsátó által megadott adatokon alapul. | ||
| Cégvezetés | |
|---|---|
| Igazgatóság | VARGA Ákos (elnök), BUSTYAHÁZAI László, HORVÁTH Péter, SZALONTAI Szabolcs, TÓTH József, VARGA Gábor |
| Vállalatvezetés | HORVÁTH Péter (vezérigazgató), BAGOSI Dávid (gazdasági igazgató), BUSTYAHÁZAI László (takarmány üzletág vezetője), HORVÁTH László (fehérjekereskedelmi igazgató), NÉMETH Bernadett (kockázatkezelési igazgató), SZALONTAI Szabolcs (gabonakereskedelmi igazgató), SAX Judit (pénzügyi vezető), TARBAJ Péter (IT igazgató), VARGA Gábor (élőállat üzletág vezetője) |
| Felügyelőbizottság | TÓTH József Mihály (elnök), FAZEKAS Attila, FEKETE Ildikó |
| Utolsó frissítés dátuma: 2026. nov. 02. | |
Megjegyzés: A kibocsátó hírei csak angol nyelven érhetők el.
| Megjelenés | Hír |
|---|---|
| 2026. nov. 02. 22:06 | Szavazati jogok számáról és alaptőke nagyságáról szóló tájékoztatás |
| 2026. nov. 02. 22:05 | Befektetői kapcsolattartóról szóló tájékoztatás |
| 2026. okt. 30. 15:05 | Az UBM Holding Nyrt. éves jelentéséről szóló sajtóközlemény |
| 2026. okt. 30. 15:04 | Az UBM Csoport fenntarthatósági jelentése |
| 2026. okt. 30. 15:03 | Az UBM Holding Nyrt. javadalmazási jelentése |
| 2026. okt. 30. 15:02 | Az UBM Holding Nyrt. felelős társaságirányítási jelentése |
| 2026. okt. 30. 15:01 | Az UBM Holding Nyrt. éves jelentése |
| 2026. okt. 30. 15:00 | Az UBM Holding Nyrt. évi rendes közgyűlésének jegyzőkönyve |
| 2026. okt. 09. 19:20 | Az UBM Holding Nyrt. évi rendes közgyűléséhez kapcsolódó közgyűlési előterjesztések |
| 2026. szept. 30. 21:31 | Szavazati jogok számáról és alaptőke nagyságáról szóló tájékoztatás |
| Megjelenés | Jelentés |
|---|---|
| 2026. okt. 30. 15:01 | Az UBM Holding Nyrt. éves jelentése |
| 2026. febr. 23. 22:00 | Az UBM Holding Nyrt. féléves jelentése |
| 2026. okt. 30. 15:02 | Az UBM Holding Nyrt. felelős társaságirányítási jelentése |
| Megjelenés | Alapszabály |
|---|---|
| 2025. nov. 12. 12:31 | Az UBM Holding Nyrt. alapszabályának módosításáról szóló tájékoztatás |
| Megjelenés | Szavazati jogok száma, alaptőke nagysága |
|---|---|
| 2026. nov. 02. 22:06 | Szavazati jogok számáról és alaptőke nagyságáról szóló tájékoztatás |
| Értékpapír megnevezése | UBM Holding részvény |
| Értékpapír kibocsátója | UBM Holding Nyilvánosan Működő Részvénytársaság |
| Részvényfajta | Törzsrészvény |
| Értékpapír Típus | Névre szóló |
| Értékpapír előállítási módja | Dematerializált |
| Értékpapírkód (ISIN) | HU0000207543 |
| Kijelzés módja (Ticker) | UBM |
| Értékpapír névértéke | 5 HUF |
| Bevezetett értékpapír mennyisége (db) | 23 703 700 |
| Osztalékjogosultság | Teljes évi |
| Bevezetési Nap | 2016. dec. 15. |
| Első Kereskedési Nap | 2017. márc. 03. |
| Tőzsdei kategória | Standard |
| Kötésegység | |
| Kereskedés pénzneme | HUF |
| Kereskedési idő | |
| Bevezetési Ár | 100 |