A munkakört betöltő munkatárs felelős az informatikai üzemeltetés területén a Tőzsde linux alapú környezetének üzemeltetéséért. Továbbá hosszútávon lehetőség nyílik a munkatárs számára a Tőzsde hálózati rendszerének megismerésére, üzemeltetésében történő aktív részvételére.

Főbb feladatok

  • Linux rendszergazda tevékenységi körében
    • A Tőzsde kereskedési rendszereinek és honlapjának üzemeltetése,
    • A kereskedési rendszerek működőképességének folyamatos ellenőrzése,
    • A kereskedési rendszerekben történő fejlesztések architekturális tervezése, véleményezése,
    • A rendszerek üzemeltetéséhez szükséges időszakos hardver és szoftver beszerzések intézése,
    • Linux szerverkörnyezetek felügyelete, rendszeres és eseti karbantartása,
    • Linux rendszeren futó alkalmazások telepítése, üzemeltetése és az alkalmazásgazdák támogatása,
    • Szerverkörnyezet folyamatos biztonsági mentése, szükség esetén mentésből történő visszaállítása,
    • Szerverkörnyezet működésének folyamatos monitorozása,
    • Linux alapú monitoring rendszerek karbantartása, folyamatos fejlesztése,
    • Felmerülő működési és teljesítménybeli problémák feltárása, elemzése és javítása,
    • Linux alapú rendszerek hibajegyeinek kezelése,
    • Biztonsági események, incidensek kezelése, adminisztrációja,
    • Üzemeltetési és üzletmenet-folytonossági dokumentációk, katasztrófaelhárítási tervek készítése,
    • Részvétel új rendszerek bevezetésében, projektekben,
    • Linux hardening feladatok.

Elvárások

  • Szakirányú középfokú végzettség,
  • Linux operációs rendszerek (RedHat, CentOS) ismerete,
  • PostgreSQL és egyéb adatbázisok üzemeltetésének ismerete,
  • Legalább középfokú angol nyelvtudás szóban és írásban,
  • Önálló, felelősségteljes munkavégzés, terhelhetőség,
  • Jó együttműködési, jó problémamegoldó és érdekérvényesítő képesség,
  • Csapatban való munkavégzésre alkalmasság,
  • Párhuzamosan futó feladatok hatékony kezelése,
  • Jó kommunikációs képesség.

Előnyök

  • Hálózati ismeretek,
  • Storage-ok üzemeltetési ismerete,
  • Nagios ismeretek,
  • ITIL tudás,
  • IIS, Apache, Tomcat, MS SQL ismeret,
  • Bash és PowerShell scripting ismeret.

Amit kínálunk

  • Pénzügyi szektorban versenyképes jövedelem,
  • Béren kívüli juttatási csomag,
  • Folyamatos szakmai fejlődési lehetőség,
  • Inspiráló csapat és munkahely: felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör, pozitív, alkotó, barátságos légkör.

Benyújtandó pályázati anyagok

  • Magyar nyelvű fényképes szakmai önéletrajz.
  • Magyar nyelvű motivációs levél.

A pályázati anyagokat karrier@bse.hu címre várjuk a pozíció feltüntetésével.
Adatkezelésünkkel kapcsolatban kérjük az alábbi tájékoztatónkat megtekinteni.