Az AutoWallis Nyrt. képviseletében Veres Tibor, a Wallis Csoport elnöke, az AutoWallis Nyrt. többségi tulajdonosa, valamint Müllner Zsolt, az AutoWallis Nyrt. igazgatóságának elnöke és Székely Gábor, az AutoWallis Nyrt. befektetési igazgatója főszereplésével, a Budapesti Értéktőzsde csengőjének megszólaltatásával indult meg a mai nap tőzsdei kereskedése. Az ünnepségen a vállalat vezetői mellett részt vett Végh Richárd, a BÉT elnök-vezérigazgatója, valamint a tőzsdére lépést tanácsadóként segítő Kapolyi Ügyvédi Iroda és a Front Page Communications vezetői.
A mai naptól, 2019. február 7-től kezdve lehet a Budapesti Értéktőzsdén kereskedni az autóipari befektetésekre fókuszáló nagyvállalat 15,8 milliárd forintos, zártkörű tőkeemelése során kibocsátott új részvényeivel. Ezzel befejeződött a Wallis Csoport négy gépjármű-kereskedelemmel foglalkozó és autós szolgáltatásokat nyújtó vállalatának tőzsdére lépése, amelyet az Altera Nyrt. átalakításával valósítottak meg. A BÉT Standard kategóriájában jegyzett kibocsátó neve múlt pénteki, február 1-jei hatállyal változott meg AutoWallis-ra, mellyel egy időben részvényfelaprózást (split) is végrehajtottak. A korábban 100 forintos névértékű papír helyébe 8 darab 12,5 forintos névértékű részvény lépett, a meglévő tulajdonosok tehát egy darabért nyolc új névértékű részvényt kaptak. A részvényekhez kapcsolódó jogokat, össznévértéküket, valamint a társaság alaptőkéjének mértékét a részvénysplit nem érintette.
A névváltásra, a részvényfelaprózásra és az új részvények bevezetésére azután került sor, hogy a tőzsdei vállalat tulajdonába került a Wallis négytagú autós cégcsoportja, benne a Wallis Automotive Europe, a Wallis Motor Duna, a Wallis Motor Pest és a Wallis Autókölcsönző. A négy tagvállalat gépjármű és alkatrész kis- és nagykereskedelemmel, szerviz szolgáltatásokkal, rövid és hosszú távú gépjárműkölcsönzéssel foglalkozik Magyarországon, illetve a közép- és délkelet-európai régióban. A cégek együttes árbevétele 2017-ben meghaladta a 66 milliárd forintot, így az AutoWallis a BÉT hetedik legnagyobb árbevételű vállalata lett.
Veres Tibor, az AutoWallis Nyrt. fő tulajdonosa, a Wallis Csoport elnöke az eseményen kiemelte, hogy elkötelezett a Budapesti Értéktőzsde fejlesztése mellett, hiszen a Csoportnak már eddig is több jelentős vállalata használta ki a nyilvános működés biztosította finanszírozási lehetőségeket. A befektetési csoport többségi tulajdonában lévő energetikai szolgáltató és kereskedő Alteo Nyrt. részvényei 2010 óta vannak jelen a magyar tőzsdén, míg a Wing Zrt. a hazai ingatlanpiac vezető ingatlanfejlesztő és befektető cégeként az egyik legnagyobb kötvénykibocsátó a BÉT-en. Veres Tibor az AutoWallis tőzsdei jelenlétével kapcsolatban kiemelte, hogy annak egyik fő célja az átlátható működés mellett a nyilvános tőkepiac nyújtotta finanszírozási és tőkebevonási lehetőségek maximális kihasználása a további dinamikus növekedési célok megvalósítása érdekében. Az autóipari csoport erősíteni kívánja az elmúlt 26 évben elért pozícióját Magyarországon és a közép-kelet-európai régióban egyaránt. Ennek érdekében az AutoWallis újabb márkák és piacok megszerzésével kívánja bővíteni tevékenységi körét, kihasználva az iparág átalakulásával, így az elektromos autózás fejlődésével, az önvezető autók megjelenésével és a közösségi autózás erősödésével adódó lehetőségeket.”
A tavalyi évben közel 80 milliárd forint összértékben hajtottak végre alaptőke-emelést a hazai részvénypiac szereplői. Az AutoWallis friss tőkebevonása által egy ütőképes, hazai nagyvállalatot vezettek be a tőzsdére, így büszkén mondhatom, hogy a Tőzsde révén egy újabb hazai sikertörténet részesei lehetnek a befektetők, amely ráadásul a magyar gazdaság egyik mozgatórugójához, az autóiparhoz kötődik”
– nyilatkozta Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde elnök-vezérigazgatója.
AutoWallis Nyrt.
A Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában jegyzett AutoWallis Nyrt. - korábbi nevén Altera - vagyonkezeléssel foglalkozik. Az AutoWallis célja, hogy autóipari befektetésekre fókuszáló befektetési portfóliójának folyamatos szélesítésével klasszikus, konzervatív üzletpolitikát képviselő vagyonkezelőként működjön. Az AutoWallis Csoport négy tagvállalata Magyarországon, valamint a közép- és délkelet-európai régióban gépjármű és alkatrész kis- és nagykereskedelemmel, szerviz szolgáltatásokkal, rövid és hosszú távú gépjármű-kölcsönzéssel foglalkozik. A Csoport tagjai közé tartozik a Wallis Automotive Europe, a Wallis Motor Pest, a Wallis Motor Duna és a Wallis Autókölcsönző, amelyek együttes, nem konszolidált magyar számviteli törvény szerinti árbevétele 2017-ben meghaladta a 66 milliárd forintot. A Csoport által képviselt márkák közé tartoznak a BMW személyautók és motorkerékpárok, a MINI, az Isuzu, a Jaguar, a Land Rover, a Maserati, a Ssangyong, és a Sixt rent-a-car, amelyek közül a BMW a prémium autópiacon, míg a Sixt az autókölcsönző piacon foglal el domináns pozíciót.